+48 797 444 025 | biuro@fenwicks.pl

Zima z AJ's

Narciarskie Biegowe Centrum Szkoleniowe AJ'S

Kompleks, służących celom edukacyjnym, prywatnych, narciarskiech tras biegowych AJ'S o łacznej długości 7km, położonych w urokliwej miejscowości Rędziny, w Rudawskim Parku Krajobrazowym, na wysokości 650 - 780 m.n.p.m. , z wyprofilowaną pod kątem szkoleniowo - treningowym trasą główną o długości 1500 metrów.

panorama zimy

Nazywamy to miejsce polskim Ramsau, a to z racji wijących się na blisko 30ha, wyratrakowanych pętli. Te właśnie zawijasy, przygotowane zarówno do techniki klasycznej jak i łyżwowej pozostają niczym widokówka z austriackiego lodowca Dachstain w wersji „mini”. Kto był w Austrii, w olimpijskim Ramsau, ten zrozumie o czym mowa. Wymagające podejście z dolnej części tras o długości blisko 1km, na położone o kilkaset metrów wyżej górne ich krańce, to dodatkowy element nawiazujący do wspomnianego „Ramsau am Dachstein”.

drzewa zima trening wspolny trening

Na komercyjnych trasach AJ'S panuje zorganizowany spokój sprzyjający procesom edukacyjnym. Wstep na trasy warunkowany jest obecnością gospodarza weryfikującego umiejętności zainteresowanej szkoleniem lub indywidualnym skorzystaniem z tras osoby. Trasy dedykowane są tylko i wyłącznie narciarstwu biegowemu. Przygotowywane z należytą starannością, od prawdziwie heroicznej, kilkunastogodzinnej walki ze śniegiem przy pomocy śnieżnego skutera Yamaha Professional Viking, do zaiste pomocnych i profesjonalnych rozwiązań - ratraka Pistsen Bully 100. Od momentu zakupu tej czerwonej bestii, przygotowanie tras stało się komfortową przyjemnością i zdecydowanie wpłynęło na wydłużenie samego procesu dydaktycznego. Obecnie możemy przygotować trasę pod kątem nauczania wszelkich technicznych wariantów i zastosowania wszystkich kroków stosowanych w technice klasycznej i łyżwowej. Taka właśnie jest 1,5 km trasa główna, przygotowana w sposób umożliwiający obserwację szkolenia na każdym jej odcinku. W Rędzinach biegamy na trasach „profesjonalnie profesjonalnych”, które wynajmujemy także zaprzyjaźnionym instruktorom narciarstwa biegowego.

sprzet-zimowy sprzet-zimowy2 sprzet-zimowy3

Narciarskie Biegowe Centrum Szkoleniowe AJ'S integruje wszystkich prawdziwie zainteresowanych rzetelnym wprowadzeniem do świata narciarstwa biegowego. Z niekłamaną radością rozwijamy biegowe umiejętności osób zaawansowanych, pracując nad techniką biegu i planem treningowym. Zorganizowane grupy dzieci i dorosłych, kluby, stowarzyszenia i inne organizacje narciarskie spotkają się w Rędzinach z profesjonalną opieką. Szczególną natomiast misją z racji popularnosci i rozpoznawalności AJ'S w środowisku kolarskim, jest pomysł promocji narciarstwa biegowego wśród zaprzyjaźninych klubów i szkółek kolarskich, jako alternatywnego środka treningowego podtrzymującego kondycję fizyczną zimą, prowadzącego w efekcie do rozwoju kolarskiej formy sportowej w okresie startowym.

Ostatecznym marzeniem AJ'S jest aby Narciarskie Biegowe Centrum Szkoleniowe w Rędzinach stało się kuźnią biegowych telentów narciarskich, w oparciu o nauczanie poprawnej techniki biegu narciarskiego oraz system szkolenia prowadzący do zdrowej rywalizacji sportowej, w efekcie o selekcję najlepiej zapowiadających się biegowych geniuszy do elitarnej grupy narciarskiej DreamSkiTeam, działającej w ramach Fundacji DreamSkiTeam, której AJ'S jest fundatorem.

trening-duo wspolne-zdjecie zjazd nauka cwiczenia ognisko szczescie pies maszyna
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 89 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-26
Wszystko super
2023-12-20
Bardzo pozytywnie!!!
pixel